کد خبر : 191749
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 دی 1400 - 18:09

رونمایی از کتاب دکتر هاشمیان و تقدیر از کمک بهیار بیمارستان بقیه الله در فجر

رونمایی از کتاب دکتر هاشمیان و تقدیر از کمک بهیار بیمارستان بقیه الله در فجر

تقدیم روز هشتم جشنواره تئاتر فجر به شهید مدافع سلامت قدرت تقی‌زاده، رونمایی از نمایشنامه دکتر هاشمیان، پزشک بیمارستان مسیح دانشوری و انتشار برنامه روز نهم جشنواره تئاتر فجر از جمله اتفاقات این رویداد هنری است. به گزارش ایسنا، در ادامه تکریم و تقدیر از کادر درمان و سلامت کشور، در سی و نهمین جشنواره

رونمایی از کتاب دکتر هاشمیان و تقدیر از کمک بهیار بیمارستان بقیه الله در فجر

تقدیم روز هشتم جشنواره تئاتر فجر به شهید مدافع سلامت قدرت تقی‌زاده، رونمایی از نمایشنامه دکتر هاشمیان، پزشک بیمارستان مسیح دانشوری و انتشار برنامه روز نهم جشنواره تئاتر فجر از جمله اتفاقات این رویداد هنری است.

به گزارش ایسنا، در ادامه تکریم و تقدیر از کادر درمان و سلامت کشور، در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، هشتمین روز از اجراهای این دوره از جشنواره به شهید قدرت تقی‌زاده، کمک بهیار بیمارستان بقیه الله تقدیم شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، روز گذشته، ۱۸ بهمن ماه، نمایشنامه دکتر محمدرضا هاشمیان نیز رونمایی شد.
در مراسم رونمایی از نمایشنامه دکتر هاشمیان، پزشک بیمارستان مسیح دانشوری به نویسندگی محمدجواد صرامی عنوان شد این روزها بیش از هر زمانی شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم.
این مراسم پیش از اجرای نمایش «تترا کرومات» به کارگردانی محمد جواد صرامی در سالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر سید محمدرضا هاشمیان، متخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری، حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، وحید لک و محسن حسن زاده مدیر روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار شد، صرامی کارگردان نمایش «تتراکرومات» درباره نگارش این نمایشنامه و حضور در جشنواره فجر گفت: نمایشنامه دکتر هاشمیان یک نمایشنامه کاملا مستند است که نگارش آن ۶ الی ۷ ماه به طول انجامید. این نمایش که به بحران کرونا و چالش‌های کادر درمان می پردازد ، قابلیت اجرا در سراسر کشور را دارد و امیدوارم گروه‌های نمایشی نیز بتوانند به خوبی از آن بهره ببرند.
وی ادامه داد: افتخار می کنم که یک پرستار هستم و همزمان در حوزه تئاتر نیز به فعالیت هنری می پردازم. این نمایش به گوشه‌ای از چالش‌ها و مشکلات مدافعان سلامت در راه مبارزه با بیماری کرونا پرداخته است و خیلی خوشحالم که دکتر هاشمیان یکی از پزشکان متعهد و ایثارگر در این زمینه با من همکاری و مساعدت داشتند.
دکتر هاشمیان نیز در این مراسم با تشکر از همکاری اهالی ادب و هنر در همکاری با کادر درمان بیان کرد: اکثر دوستان و هنرمندان حامی پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با این اپیدمی خطرناک بوده و هستند. این ضایعه‌ای که در یکسال اخیر گریبان همه ما را گرفت، کادر درمان در سراسر کشور را دچار چالش‌های فراوانی کرد.
وی تصریح کرد: امیدوارم این نمایش و کارهایی از این دست بتواند مظلومیت و تلاش‌های کادر درمان در مبارزه با این بیماری را برای مردم مشخص کند.
فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری افزود: هرکاری که مدافعان سلامت در این راه انجام می دهند در واقع صفحه‌ای است که در تاریخ این کشور به ثبت می رسد. خوشبختانه در این جشنواره نیز شاهد هستیم که با تلاش‌های انجام شده در این شرایط همچنان هنر زنده مانده است و جریان فرهنگی هنری در کشور ادامه دارد.
همچنین حسین مسافر آستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر که در این مراسم حضور داشت، با بیان اینکه ما در مقطعی قرار داریم که شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم، عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد و حمایت‌های انجام شده از تئاتر توانستیم در شرایط سالم و امنی برای عموم جشنواره را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: در ابتدای شروع جشنواره دوستان ما در وزارت بهداشت لطف کردند و تست‌های رایگان از همه سالن‌ها و هنرمندان را برای ما انجام دادند که شرایط را برای برگزاری بهتر مهیا کرد.
مسافر آستانه با اشاره به سلامت روحی و جسمی جامعه در طول بحران کرونا تاکید کرد: در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به نوعی پیوند میان سلامت روحی و جسمی را در جامعه فراهم کردیم و در راستای ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی جامعه قدم برداشتیم.
وی همچنین با به فال نیک برشمردن حضور مدافعان سلامت در میان هنرمندان خاطر نشان کرد: امیدوار هستم که این جریانات در همه بخش‌های هنری از جمله تئاتر ادامه داشته باشد و ما شاهد بازنمایی تلاش مدافعان سلامت و کادر درمان در قالب آثار نمایشی باشیم.

در این مراسم به رسم یادبود هدیه‌ای از طرف سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دکتر هاشمیان اهدا شد.
در نهمین روز «جشنواره تئاتر فجر ۳۹» چه آثاری اجرا می‌شوند؟
امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه و همزمان با نهمین روز برگزاری سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر نمایش‌هایی در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌ها و رادیویی اجرا می‌شوند.
امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه همزمان با روز نهمین این رویداد، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ میزبان اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود.
* اجراهای صحنه‌ای
در مجموعه «تئاتر شهر» هم تالار اصلی در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت ۱۸ میزبان اجرای‌ نمایش «گرگاس‌ها یا روزبخیرآقای وزیر» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی خواهد بود.
«تن‌ها» به کارگردانی علیرضا معروفی امروز ساعت ۱۷ در تالار چارسو اجرا می‌شود. تالار سایه در ساعت ۱۵ میزبان اجرای نمایش «هماتون اپیدورال جن‌زده» به کارگردانی جواد صداقت خواهد بود و «راشومون» به کارگردانی رسول اونق هم در ساعت ۱۷ در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.
در «تئاتر مولوی» و در ساعت ۱۵ نمایش «ریبوت» به کارگردانی امیرحسین آژیر ارشد اجرا می‌شود.
تماشاخانه «ایرانشهر» هم در دو سالن «دکتر ناظرزاده» و «استاد سمندریان» میزبان آثار این دوره از جشنواره است. امروز در سالن ناظرزاده و در ساعت ۱۷ نمایش «ته بلیط» به کارگردانی علیرضا حمیدین روی صحنه می‌رود. ساعت ۱۹ هم نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» به کارگردانی افشین زمانی در سالن سمندریان روی صحنه می‌رود.
در تالار حافظ هم نمایش «نسخ» به کارگردانی امیرحسین غفاری در ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود.

* نمایش‌های خیابانی 
در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های «#خودم شروع می‌کنم»، «V.A.R»،‌ «نبرد بام»، «روز آرمیتا» و «ترور آفتاب» اجرا می‌شود.
در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ «ایران‌مال» هم در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۱۹ دو نمایش «#خودم شروع می‌کنم» و «نبرد بام» اجرا خواهد شد.
«ایوان انتظار» مترو میدان ولیعصر(عج) هم امروز در ساعت ۱۱ میزبان اجرای نمایش «مضحکه در مضحکه» و پس از آن در ساعت ۱۱:۳۰ میزبان نمایش «ترور آفتاب» خواهد بود.
* دیگرگونه‌ها
نمایش «دموکراسی سفارشی» به کارگردانی میلاد جباری مولانا هم در بخش «دیگرگونه‌ها» امروز در ساعت ۱۸:۳۰ در باغ موزه قصر اجرا می‌شود.
نمایش «آنتروپی» به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت ۱۶ در فضای مجازی اجرا می‌شود.
نمایش «تناسخ» به کارگردانی مهیار جوادی‌ها امروز ساعت ۱۵ به‌صورت گردشی اجرا خواهد داشت.
* نمایش‌های رادیویی
امروز در بخش اجراهای رادیویی دو نمایش «چریکه» به کارگردانی مصطفی کولیوندی در ساعت ۱۶ و نمایش «پست بام» به کارگردانی طیبه صیدمحمدی در ساعت ۱۸ در تماشاخانه استاد عباس جوانمرد اجرا خواهد شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه فردا (دوشنبه ۲۰ بهمن) با معرفی برگزیدگان در آیین اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید رپورتاژ آگهی + نکات خرید

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح