کد خبر : 191612
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 دی 1400 - 17:52

مشارکت بانک کشاورزی همدان در ساخت سد “گرین”

مشارکت بانک کشاورزی همدان در ساخت سد “گرین”

ایسنا/همدان مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همداناز مشارکت این بانک در ساخت سد “گرین” خبر داد و گفت:در ساخت سد گرین نهاوند سرمایه‌گذاری توسط بانک کشاورزی، صادرات و تجارت صورت گرفته که ۴۰ درصد سهم سرمایه‌گذاری را بانک کشاورزی برعهده دارد. هوشنگ حیدرنژادیان یکشنبه ۱۹ بهمن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹

مشارکت بانک کشاورزی همدان در ساخت سد "گرین"

ایسنا/همدان مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همداناز مشارکت این بانک در ساخت سد “گرین” خبر داد و گفت:در ساخت سد گرین نهاوند سرمایه‌گذاری توسط بانک کشاورزی، صادرات و تجارت صورت گرفته که ۴۰ درصد سهم سرمایه‌گذاری را بانک کشاورزی برعهده دارد.

هوشنگ حیدرنژادیان یکشنبه ۱۹ بهمن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۲۷ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۱۶ هزار و ۳۳ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۰ درصدی دارد.

وی از پرداخت ۹۲۹ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: بانک کشاورزی استان همدان در سال جاری با جذب ۹۹ درصدی اعتبارات توانسته ۱۰۸۶ فقره تسهیلات ازدواج به ۹۲۹ متقاضی را پرداخت کند که نسبت به سال گذشته رشد ۱۱ درصدی دارد.

وی از واگذاری ۳۲ فقره از املاک تملیکی این بانک به مالکان سابق و اشخاص ثالث خبر داد و گفت: ۱۱۲ فقره زمین، منزل مسکونی و طرح در تملک بانک کشاورزی استان بوده که در سال جاری ۳۲ فقره به مبلغ ۴۷ میلیون ریال به مالکان سابق و اشخاص ثالث به منظور احیاء و بهره‌برداری مجدد واگذار شده است.

مشارکت بانک کشاورزی در ساخت سد “گرین”

حیدرنژادیان با بیان اینکه بانک کشاورزی قابلیت خدمت‌رسانی به سایر بخش های اقتصادی را نیز دارد، از مشارکت این بانک در ساخت سد گرین خبر داد و گفت: ۱۷۲۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بانک کشاورزی، صادرات و تجارت در ساخت سد گرین نهاوند صورت گرفته که ۴۰ درصد سهم سرمایه‌گذاری را بانک کشاورزی برعهده دارد.

وی با بیان اینکه این سرمایه‌گذاری با عاملیت بانک کشاورزی بوده که ۴۰ درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری توسط بانک کشاورزی و ۶۰ درصد توسط دو بانک صادرات و تجارت انجام خواهد گرفت، به مشارکت بانک کشاورزی در ساخت مدرسه اشاره و مطرح کرد: بانک کشاورزی استان همدان در احداث مدرسه روستای شمس آباد ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سال جاری ۵۱۲ فقره تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: ۲۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران پرداخت شده است.

پرداخت ۸۹۶ میلیارد ریال تسهیلات به گلخانه‌داران

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف کشاورزی، یادآور شد: در بخش تسهیلات گلخانه‌ها با احتساب توسعه روستایی، ۶۷ فقره تسهیلات به مبلغ ۸۹۶ میلیارد ریال در سال ۹۹ پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد هشت برابری از نظر مبلغ داشته است.

حیدرنژادیان با تأکید بر اینکه در بحث تسهیلات گلخانه‌ها شاید کمتر از پنج درصد مشکل در بانک باشد، افزود: بانک کشاورزی از این که بتواند عملکرد استان را در بخش گلخانه‌ای ارتقاء دهد، استقبال می‌کند، اما گاهی ناتوانی مجری طرح در ارائه مدارک و مستندات و وثایق باعث می‌شود؛ میزان پرداخت ها کم شود که در بانک مشکلی در زمینه پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۱۴۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۳۵۱ میلیارد ریال در بخش مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شده است، اظهار کرد: در رونق تولید نیز ۱۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۳ میلیارد ریال در سال ۹۹ پرداخت شده که عمده این پرداختی ها به شکل تمدید بوده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان ادامه داد: در اشتغال روستایی در بخش غیرحمایتی ۳۱۸ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۶۴۵ میلیارد ریال تا بهمن امسال پرداخت شده و در بخش حمایتی ۹۵۲ فقره به میزان ۴۰۳ میلیارد ریال با ۹۷ درصد جذب پرداخت شده است.

جذب ۹۰ درصدی تسهیلات در بخش کشاورزی

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری ۹۰ درصد از کل تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی جذب شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۳۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی پرداخت شده است.

حیدرنژادیان با بیان اینکه مطالبات غیرجاری استان در پایان دی ماه امسال ۲۵۱۲ میلیارد ریال بوده است، افزود: این مقدار ۸.۹ از کل مطالبات و تسهیلات استان را در مقطع یاد شده شامل می‌شود، این درحالیست که میزان این ضریب در سطح بانک کشاورزی کشور ۹.۷ درصد است.

وی با تأکید بر اینکه ریسک اعتباری بانک کشاورزی در سطح استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبلش دو درصد کاهش داشته است، ادامه داد: این امر حکایت از کنترل افزایش مطالبات غیرجاری بانک در سطح استان مطابق روال عادی و میانگین کشوری دارد و امید است قبل از پایان سال رقم مطالبات همچنان روند کاهشی داشته باشد.

وصول بیش از ۸۴ درصد از مطالبات بانک کشاورزی

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه ریسک اعتباری استان همدان برای سومین سال پیاپی به کمتر از میانگین کشوری این بانک رسیده است، بیان کرد: وصول مطالبات استان تا اوایل بهمن ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده و درصد کلی وصولی استان ۸۴.۶ درصد بوه است.

وی از پرداخت ۱۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات به عشایر استان خبر داد و گفت:در پرداخت تسهیلات به عشایر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد به جزء مشکل ثبت نام در سایت صندوق توسعه ملی که این مشکل مربوط به بانک نیست و صندوق توسعه ملی در حال به‌روز رسانی است. ضمن اینکه استفاده مجدد از صندوق محدودیت دیگر در زمینه پرداخت تسهیلات است با این وجود در سال جاری ۸۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به عشایر استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورز کارت برای تأمین نهاده های مورد نیاز کشاورزان تا سقف ۱۰ هکتار برای کشاورزان تدارک دیده شده است، یادآور شد: در سال جاری ۷۶۵ کشاورز کارت به مبلغ ۱۲۰ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال به کشاورزان استان همدان پرداخت شده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان در پایان با بیان اینکه استقبال زیادی از سوی کشاورزان در زمینه کشاورز کارت وجود ندارد، تصریح کرد: اعتبار ابلاغی به استان همدان ۱۳۰۰ میلیارد ریال بوده که رقم قابل توجهی است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مرجع دانلود زيرنويس

خرید رپورتاژ آگهی + نکات خرید

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح